Zaloguj się Załóż konto Zaloguj poprzez Facebooka
 »  eBielsko.pl  »  Wydarzenia  »  Informacje z miasta  »  Artykuły
Ceny bielskich mieszkań
Marcin 2014.03.03 | Bielsko-Biała

Na mieszkaniowym rynku wtórnym w Bielsku-Białej nie brakuje ofert. To dobra wiadomość dla kupujących i nieco gorsza dla sprzedających. Zarówno jednych, jak i drugich zachęcamy do zapoznania się z krótką analizą cen w mieście.

Przeciętne mieszkanie w Bielsku-Białej kosztuje 319 300 zł. Średnio za metr kwadratowy trzeba zapłacić 3 500 zł. Według portalu nieruchomości Oferty.net najwięcej na rynku jest obecnie lokali trzypokojowych. Lokum tego typu można zakupić już od 115 000 zł, głównie w dzielnicach Złote Łany i Górne Przedmieście, a także na Osiedlu Słonecznym. Za tak niską cenę nie należy się tez spodziewać zbyt wysokiego standardu. Sporo niedrogich M4 potrzebowało będzie remontu, wymiany okien lub przynajmniej odświeżenia. Za lokum nie wymagające dodatkowego nakładu finansowego trzeba zapłacić przynajmniej 150 000 zł i to tylko w tedy, gdy znajduje się w nieco mniej dogodnej lokalizacji. Najdroższe mieszkania czteropokojowe umiejscowione są w Cygańskim Lesie, Olszówce i Starym Bielsku, a ich ceny ofertowe sięgają nawet 990 000 zł. Są to w dużej części apartamenty o dużym metrażu nawet do 125 m2.

M3 w Bielsku to średni wydatek około 180 000 zł. Średnio trzeba za nie zapłacić 3700 zł za m2. Ceny ofertowe nieruchomości dwupokojowych zaczynają się jednak już od 69 900 zł. Tak tanie mieszkania dostaniemy głównie w Górnym Przedmieściu. Niedrogo jest też w Hałcnowie, Lipniku i na osiedlu Wojska Polskiego. Z kolei najbardziej kosztowne M3 to wydatek nawet 499 000 zł. Umiejscowione są one głównie w Śródmieściu i wyróżniają się bardzo wysokim standardem. Wiele ogłoszeń wspomina o posiadaniu tarasu, drogich wykroczeniach (głównie parkiety) i dużym metrażu.

Za bielską kawalerkę sprzedający chcą średnio 130 450 zł, około 3 560 zł za m2. Najtańsze mieszkania tego typu kosztują około 69 000 zł. Najdroższe osiągają ceny ofertowe do 333 500 zł. W sprzedaży jest też kilka apartamentów, których koszt waha się od za 1 700 000 do nawet 5 000 000 zł. Mówimy tu jednak o bardzo luksusowych mieszkaniach. Przeciętna kawalerka w Bielsku na całkiem dobry standard. Sporo z najtańszych mieszkań wymagało będzie remontu lub nawet wykończenia (dostępne są lokale w stanie surowym), lecz za około 120 000 – 150 000 zł da się już kupić nieruchomość w dobrym stanie i o metrażu około 40 m2. Najmniej kosztowne kawalerki dostaniemy  w dzielnicach Olszówka i Wapienica, oraz na Osiedlu Piastowskim i Osiedlu Wojska Polskiego. Najdrożej jest za to w Śródmieściu, na Osiedlu Karpackim i Złotych Łanach.

Jeśli jesteśmy zainteresowani kupnem własnych czterech kątów, ale ceny podane w artykule wydają nam się za wysokie, to możemy pomyśleć o mieszkaniu w miejscowościach nieopodal Bielska. Zarówno w pobliskich Kętach jak i Skoczowie za metr kwadratowy zapłacimy przeciętnie 2 550 zł (to o tysiąc złotych mniej niż w przypadku Bielsko-Białej). Nie wiele drożej jest w Pszczynie – średnio 2 670 zł za m2. Warto też wiedzieć, że wszystkie kwoty wypisane w artykule dotyczą cen ofertowych. Przy obecnym zastoju na bielskim rynku nieruchomości możliwe jest ich negocjowanie ze sprzedawcą i obniżenie kosztów zakupu.


Komentarze  Komentarze (wszystkich: 0)
 [komentuj] 
  Dodaj komentarz
Brak komentarzy
Autor publikacji  Autor publikacji 
Użytkownik:Marcin
Marcin
Z Nami: 3325 dni
Status: Administrator
Publikacji: 175

Komentarze  Zobacz także 

2011 © mydot.pl       Od Redakcji       O Portalu       Regulamin       Kontakt

Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/lib/php5/sessions) in Unknown on line 0