Zaloguj się Załóż konto Zaloguj poprzez Facebooka
 »  eBielsko.pl  »  Wydarzenia  »  Informacje z miasta  »  Artykuły
Na stoku Dębowca powstaną atrakcje turystyczne
Marcin 2012.06.24 | Bielsko-Biała
Na stoku Dębowca powstaną atrakcje turystyczne

Za 23 mln zł Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego zagospodaruje stok na beskidzkiej górze Dębowiec w Bielsku-Białej. Już podczas najbliższej zimy turyści skorzystają m.in. z nowych tras narciarskich i wyciągów – podał w piątek bielski magistrat.

Inwestycję sfinansuje samorząd Bielska-Białej, korzystając z funduszy UE. Po podpisaniu umowy wykonawca będzie miał pięć miesięcy na realizację inwestycji. Prace rozpoczną się jeszcze w tym roku.

Rzecznik bielskiego Urzędu Miejskiego Tomasz Ficoń powiedział w piątek, że BPBP wygrało przetarg ogłoszony przez samorząd, na który wpłynęły trzy oferty. Zwycięska propozycja była najniższa. "Przemysłówka" zaproponowała, że wykona prace za 23 mln zł.

 

Teren, który władze miejskie chcą zagospodarować, liczy około 6,5 ha. Projekt zakłada przygotowanie na nim dwóch tras narciarskich: głównej, na której znajdą się także przeszkody dla snowboardzistów, a także szkoleniowej. Przy głównej wybudowana zostanie 600-metrowa kanapowa kolej linowa. W ciągu godziny wywiezie 2,4 tys. osób. Osoby, które uczą się jazdy na nartach, otrzymają do dyspozycji orczyk przy trasie szkoleniowej.

W ośrodku zainstalowana będzie instalacja do sztucznego naśnieżania. Wykonawca wybuduje też park linowy, plac zabaw dla dzieci, ściankę wspinaczkową, boiska do gier zespołowych, a także ekologiczną ścieżkę dydaktyczną i dwa oczka wodne dla płazów.

Szczyt Dębowca leży w masywie Klimczoka w Beskidzie Śląskim na wysokości 520 metrów npm. Znajduje się na nim najstarsze w Beskidach schronisko górskie, wzniesione w 1895 r. Jest także rekreacyjny tor saneczkowy. Dębowiec jest celem wycieczek bielszczan. Z tamtejszej polany roztacza się widok na miasto, a także zachodnią część Beskidu Małego z pasmem Magurki Wilkowickiej.

źr. PAP/Onet


Publikacja nadrzędna
Dębowiec
Dębowiec – szczyt w Beskidzie Śląskim o wysokości 536 m n.p.m. Z polany pod Dębowcem ro
Autor:Marcin Marcin 2011.11.01 Fotografii: 6

Komentarze  Komentarze (wszystkich: 0)
 [komentuj] 
  Dodaj komentarz
Brak komentarzy
Lokalizacja

Autor publikacji  Autor publikacji 
Użytkownik:Marcin
Marcin
Z Nami: 3325 dni
Status: Administrator
Publikacji: 175

Komentarze  Zobacz także 

2011 © mydot.pl       Od Redakcji       O Portalu       Regulamin       Kontakt

Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/lib/php5/sessions) in Unknown on line 0